Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalarla İlgilenir?

By İstanbul Hukuk Bürosu In Avukat, Ceza Avukatı No comments

İçeriğinden dolayı ağır ceza davaları bir insanın tüm hayatını ve geleceğini etkiler. Toplumsal düzende karşılaşabileceğimiz en ağır ve tehlikeli suçlar ağır ceza hukuku kapsamındadır. Bu tür davaların geri dönüşü yoktur, dava sırasında en iyi şekilde savunulmak size pek çok açıdan yardımcı olacaktır. Ağır ceza konusundaki yasalara ve hukuksal düzenlemelere hakim, bu alanda kendisini geliştirmiş ve deneyim kazanmış bir avukattan yardım almak sizin için en iyi seçenek olabilir.

Bir ağır ceza avukatı müvekkilini en iyi şekilde savunup hem delil toplanmasına hem de delillerin en iyi şekilde değerlendirilmesine katkıda bulunur. Yaptığı iş ve üstlendiği sorumluluk da ağırdır.

Ağır Ceza Avukatı Davanın Seyrinde Kilit Bir Role Sahiptir

Ağır ceza davaları yeterli deli toplama, dinlenen tanıkların yeniden dinlenmesi, yeni bir soruşturma ve kovuşturmanın yapılması gibi zorunluluklar nedeniyle uzun bir süre devam edebilir. Davanın etkili bir şekilde devam etmesi büyük oranda ceza avukatı çalışmasına bağlıdır. Suçun bütün yönleriyle ifşa edilmesi ve müvekkilin en iyi şekilde temsil edilmesi ağır ceza avukatının görevleri arasındadır. Toplanan delillerin, verilen ifadelerin değerlendirilmesi ve davanın sonuçlanmasında da ağır ceza avukatı çok önemli bir rol üstlenir.

Ağır Ceza Avukatları Hangi Suçlarla İlgilenir?

İnsan öldürmek ya da ağır bir şekilde yaralamak en tehlikeli suçlardan birisidir. Ayrıca nitelikli dolandırıcılık, hileli iflas, rüşvet alma ya da evrakta sahtecilik gibi suçlar da ağır ceza suçları arasındadır. Devlete karşı işlenen her türlü suç, anayasayı ihlal, uluslararası casusluk ve yabancı bir devlet adına bilgi ve asker toplama da ağır ceza suçları arasında kabul edilir. Her türlü yağma, talan ve terör kapsamındaki bütün suçlar da ağır ceza suçlarıdır. Suçların bu denli ağır olması nedeniyle ağır ceza avukatının da sorumluluğu büyüktür.

Ağır Ceza Avukatı Alanında Deneyimli Olmalıdır

Bu tür davalarda deneyim kazanmış olmak, iyi bir ağır ceza avukatı olabilmek için zorunludur. Eğer böyle bir davayla ilgili bir hukuk hizmeti almak isterseniz hukuk büromuz bu konuda profesyonel ve deneyimli avukatlarımızla çalışmaktadır. Dava sürecine gereken her şeyi büyük bir özenle yaparak bu dava sürecinin sizin için daha rahat geçmesini sağlayabiliriz. Müvekkillik ve Hukuki danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için hukuk büromuzu ziyaret edebilir, bizleri daha yakından tanıyabilirsiniz.

www.ozlemaksahin.av.tr