Anlaşmalı Boşanma Davaları

By İstanbul Hukuk Bürosu In Boşanma Avukatı No comments

Dünya genelinde boşanma davalarının oranlarına baktığımızda Türkiye boşanma oranının en düşük ülkeler arasında olduğunu görmekteyiz. Fakat bu oran günümüzde giderek değişmekte ve boşanma oranlarında ciddi artış görünmektedir. Bunda birçok etkenin faktörü olup, bu etkenlerin oluşturmuş olduğu sebeplerden dolayı, severek evlenen çiftlerin bir süre sonra boşanma talebiyle mahkemeye başvurduklarını görmekteyiz.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nedir?

Türk medeni kanunun belirlemiş olduğu haklar dahilinde çiftlerin anlaşarak boşanmalarını sağlayan, bir süreçtir. Anlaşmalı olarak boşanmak isteyen çiftlerin sayısı çekimeleri boşanama sayısından daha yüksektir. Boşanma davalarında anlaşma kapsamı içerisinde birçok faktör yer alırken, çocukların velayeti, nafaka ve tazminat, mal paylaşımına kadar tüm hususlarda çiftler tam anlamı ile anlaşmalı ve Aile mahkemesine başvurmalıdır. Aile Mahkemesinde davayı başlatmadan önce boşanmak isteyen çiftler kendi aralarında anlaşma sağlamalı ve protokollerini hazırlamalıdır.

Etkili ve Çözüm Odaklı Hizmetlerimizle Yanınızdayız

Avukatlık mesleğinin ilkelerine sadık kalarak ve müvekkil ve Avukat arasındaki tüm gizliliklere uyarak etik kurallar çerçevesinde sizlere hizmet vermekteyiz. İstanbul Şişli de bulunan Akşahin Hukuk büromuzu ziyaret ederek yüz yüze görüşme ile bizleri yakından tanıyabilirsiniz. Davanın ilk başladığı andan karar aşamasına kadar hukuk büromuz her adımda ciddi bir takip sürecine ve girer ve davanın her anında sizleri bilgilendiririz.

Anlaşma Davası Dilekçesi İle Mahkemeye Başvurmanız Gerekiyor

Günümüzde giderek artan anlaşmalı boşanma davalarında çiftlerin mahkemeye başvurmadan önce mutlaka anlaşmalı boşanma prosedürüne uygun yasal süreci başlatmaları gerekir. Bu konuda Akşahin hukuk büromuz deneyimli avukatlarımızla sunmuş olduğumuz hizmetlerden yararlanmak isterseniz, web sitemizden hizmetlerimize göz atabilir, büromuza gelerek hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Boşanma davanızın sizde hızlı bir şekilde sonuçlanmasını isterseniz, avukatlık büromuzu tercih ederek boşanma sürecini hızlandırabilirsiniz.

Sadece İstanbul / Şişli bölgesindeki müvekkillerimize değil İstanbul’un tüm ilçelerinden bireylere vekillik ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

www.ozlemaksahin.av.tr