Boşanma Avukatı Görev Süresi

By İstanbul Hukuk Bürosu In Avukat, Boşanma Avukatı No comments

Günümüzde her gün ve her yıl toplamda birçok boşanma davaları meydana gelmektedir. Bu davaların çeşitli ve birbirinden farklı konu ve mevzuatları bulunur. Boşanma davası, hukuki bir nitelik taşımasından dolayı mutlaka bir avukat tutularak davanın o şekilde ilerlenmesi sağlanmaktadır. Hukuki süreçler oldukça yoğun ve stresli bir süreçtir. Bu durumlardan en az hasarla kurtulmak ve hem stresi hem de iş yükünüzü azaltmak için avukat ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Boşanma davanız sonuçlanana kadar bütün süreçler içerisinde, aynı zaman da boşanma davanız ile alakalı aklınıza takılan bütün sorularınızı danışabileceğiniz bir avukat bularak üzerinizde ki yükü biraz olsun azaltabilirsiniz.

İstanbul Boşanma Avukatı Arayışınızda Akşahin Hukuk Büromuz Sizlere sürecin tümünde en etkili ve çözüm odaklı hizmeti verecektir. Avukata ve Danışmanlığa ihtiyacınız varsa Hukuk Büromuza tüm İstanbul ilçelerinden ulaşabilirsiniz.

Boşanma Avukatının Önemi Nedir?

Boşanma avukatının bilinen ve kişiye fayda sağlayan birçok görevi vardır. Boşanma avukatı ile nafaka, uzaklaştırma, iletişimin kesilmesi gibi durumları avukat aracılığı ile talep edip çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu noktada oldukça önemlidir. Aynı zaman da tedbir başvurusunda bulunacaksanız avukat aracılığı ile olması işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır. Önleyici tedbirlerin alınmasında ön ayak olmaktadır. Boşanma avukatları davanın sonuna kadar ve davanızın sonuçlanmasına kadar her hukuki işlemde sizin yanınızda olmaktadır. Davanızın açılma sebeplerini harfiyen avukatınıza aktarmanız sonucunda bu anlattıklarınıza ilişkin dava dosyası oluşturulur. Bu dava dosyası mahkemeye sunularak boşanma davanız başlamış olur. Bu esnada sizin bu denli psikolojik bir süreçte konuyla direkt olarak sizin değil avukatınız ile çözüme kavuşturmanız daha iyi olacaktır.

Boşanma Avukatı Görevi Ne Zaman Sona Erer?

Bulunduğunuz bölgeye göre avukat tutmuş olduğunuzda örnek olarak gösterilecek olursa İstanbul ilinde ikamet ediyorsanız İstanbul boşanma avukatı bularak işlemlerinize hızlı başlayabilirsiniz. Boşanma avukatı, davanız ile ilişkin olarak bütün süreçlere öncelikle hakim olmalıdır. Boşanma nedenlerinizin, aile içi şiddet eğilimin olup olmadığı, tarafların arasında aldatma ve onur kırıcı davranışlarda bulunulup bulunulmadığı ve çiftlerin boşanma aşamasına nasıl geldiği konusunda bütün detaylara hakim olarak bir dosya hazırlamalıdır. Bu dosya hazırlandıktan sonra dava açılır ve bu dava neticesinde çiftlerin arasında uyuşmazlığın aile hukukuna en uygun bir biçimde çözüme kavuşması gerekmektedir. Çözüme tam olarak kavuşulduğu takdirde avukatın görevi sona ermektedir.