Boşanma Davasında Yetkili Mahkeme

By İstanbul Hukuk Bürosu In Boşanma Avukatı No comments

Boşanma davasında yetkili mahkeme diğer pek çok mahkemelerin aksine Türk Medeni Kanunları tarafından belirlenmektedir. Madde 168- boşanma ya da ayrılık davalarında yetkili olan mahkeme eşlerden birinin ikametgah adresinin olduğu mahkemedir. Bununla birlikte son 6 aydır oturdukları yer de mahkemenin seçilmesi konusunda etkilidir. Bu konuda sizlere gerekli olan tüm bilgiyi İstanbul en iyi kadın boşanma avukatı verebilir.

HKM’de karar verilen Türk Medeni Kanunu boşanma davalarına özel olarak ön görülmüştür. Türk Medeni Kanunu çiftlerin ayrılık ve boşanma taleplerini kolaylaştırmak istediğinden genel kurallardan sıyrılarak 3 farklı mahkemede dava açılmasını sağlamıştır. Davacı olacak olan eş, kendisinin ikamet ettiği bölge mahkemesinde ya da ayrılmadan önceki son 6 ay ikamet ettiği mahkemede dava açabilir. Siz de bu konudaki en detaylı bilgiyi İstanbul en iyi kadın boşanma avukatı tarafından alabilirsiniz.

Boşanma Davasını Hangi Yer Mahkemesinde Açmak Avantajlıdır?

Boşanma davalarının her biri uzmanlık gerektirmektedir. Yalnızca avukatlar tarafından değil, aynı zamanda hakimler için de ileri düzey uzmanlık gerektirir. Boşanma davaları diğer davalardan daha farklıdır. Farklı usuller, tanıkların dinlenmesi, kanıtların incelenmesi ve tarafların talepleri boşanma davalarını diğer davalardan ayırmaktadır. Bu alanda İstanbul en iyi kadın boşanma avukatı size gerekli bilgiyi sunacak ve davayı kazanmanız için tüm incelemeleri yürütecektir.

Boşanma Avukatı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Boşanma avukatı tercihi yaparken kesinlikle avukatın tecrübeli ve sonuçlandırdığı davalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Çelişkili ya da anlaşmalı boşanma davalarında İstanbul en iyi kadın boşanma avukatı size en iyi hizmeti verecektir. Mahkemenin uzamaması, iki tarafın da yıpranmadan davanın sonuçlanması için çok iyi bir avukata gereksinim duyacağınıza emin olabilirsiniz.

Eğer eşinizle boşanmak istiyorsanız hangi mahkemenin görüleceğini, nereye başvuru yapmanız gerektiğini ve sürecin nasıl ilerleyeceğini merak ediyorsanız İstanbul en iyi kadın boşanma avukatı size gereken desteği sağlayacaktır. Üstelik bütçenizi aşmadan kolay ödeme yöntemleri ile avukatlık hizmeti alabilirsiniz.