Ceza Avukatı Neler Yapar?

By İstanbul Hukuk Bürosu In Avukat No comments

Türk Ceza Kanunu konusunda ceza avukatının görevi ve ceza davasının belirli başlı özellikleri belirtilmiştir. Yapılabileceklerinin olmasının yani sıra ceza avukatının baktığı davalar da belirlidir. Kendisini Türk Ceza Kanunu konusuyla ilgili en iyi şekilde geliştirmiş ve görevini en iyi biçimde yerine getiren avukat, müvekkilini daha iyi ve ayrıntılı bir şekilde savunmak için çalışma sergiler. Suç teşkil eden kişinin işlenmesinin ardından başlatılan soruşturma ve iddianamenin kabul edilmesi kovuşturma aşamasında iki tarafında ceza avukatından faydalanmasını doğurur. Siz de İstanbul en iyi kadın avukat ile görüşebilirsiniz.

Avukatlar savunma dosyalarını mahkemeye sunar. Suç şüphesiyle ilgili olan kişiler hukuki yardım ceza avukatı tarafından gerçekleştirilir. Suçlu konumunda yer alan şahısların yargılama sonrası hürriyetlerinin kısıtlı hale gelmesi ve ekonomik olarak zarara uğrama durumları bu tur haklardan faydalanabilme yararına olur. Ceza avukatlarının da şüpheli ya da sanığın savunması anına müdafi olarak belirtilmesi bu ihtiyacı karşılamasından dolayı olur. Müdafi kelimesi ise daha çok koruyan, müdafaa eden ve savunan anlamına gelir.

Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar; Ceza Davalarının Özellikleri

Mahkemelerin bakmış olduğu davalar içerisinde çok daha suçlar olarak tanımlanan fiillerde ceza davaları ortaya çıkabiliyor. Genellikle bu davalar pek çok duruşmadan oluşabildiği gibi belirli başlı durumlarda ise yalnızca tek celsede biten davaların da olduğu belirlenir. Ceza avukatının bakmış olduğu davalar içerisinde ise genel olarak tutuklanma davası daha çok ortaya çıkar.

Tutuksuz olarak yargılanma veya tahliye edilme başka çıkarılan sonuçlar olarak görülür. Bu sonuçlara ulaştırılan ve ceza davasında görülebilen suçlara ise genellikle katalog suçları adlandırılması yapılmış olur. İstanbul en iyi kadın avukat sizlere bu konu hakkında daha iyi bilgi verir.

Ceza Avukatının Baktığı Dava Çeşitleri Hangileridir?

Yalnızca bir çeşitten değil birbirinden ayrı yerlerde meydana çıkmış katalog suçlarından dolayı acılan ceza davaları bulunur. Ceza avukatının bakmış olduğu davalar içerisinde genellikle bu davaları şekillendiren suçlar şu şekildedir.

  • Kasten adama öldürme suçları
  • Hem hile yapma hem de hileli iflas suçları
  • Zimmet suçları
  • Hakaret, tehdit ve iflas suçları
  • Rüşvetten ötürü olan suçlar
  • Ağır yaralama suçu
  • Belgede sahtecilik yapma suçları
  • Yağma suçları
  • Taksitli adam öldürme suçu

Siz de aklınıza takılan sorulara İstanbul en iyi kadın avukat ile görüşerek cevap bulabilirsiniz.