Ceza Avukatı Ücretleri ve Çalışma Alanları

By İstanbul Hukuk Bürosu In Ceza Avukatı No comments

Ceza avukatları suç tekil edebilecek her türlü dosyaya bakmaktadır. Cezai işlem gerektiren tüm dosyalar alnında uzman avukatlar tarafından inceleniyor. Hem Türkiye’de hem de dünya çapında ceza davaları en sık oranda bakılan davaların başında geliyor. Hem davaların seyri hem de ceza avukatı ücretleri hakkında kapsamlı bilgi almak için telefon ve internet, iletişim aracı olarak kullanılabilir.

Ceza Avukatının Baktığı Davalar

Ceza avukatları birçok farklı dalda hizmet vermektedir. Bunların başında sulh ceza davaları ve de duruşmaları yer alıyor. Her ilde ve ilçede ayrı sulh ceza mahkemeleri kurulmaktadır. İl ve ilçenin kendi isimleriyle anılmaktadır.

Mirasçılık belgesini almak isteyen herkes bir ceza avukatı ile anlaşabilir. Vesayet ve kayyım davalarına bakmak için de ceza avukatları tutulabilir. Ceza davalarına bakan avukatların baktığı dosyalar arasında tahliye davaları ve kira tespiti de yer almaktadır. Mirasçılık belgesini almak isteyenler gibi iptal etmek isteyenler de aynı avukatlarla görüşmelidir.

Bakılan diğer davalar arasında icra ceza davaları gelmektedir. Avukatlar icraya konu olacak dosyaları tek tek inceler. Aynı zamanda belli bir konutu icraya vermek talebinde bulunan kişilerin isteklerini göz önünde bulundurur. Bu tip davaların uzmanı olan hukuk insanları, soruşturma esnasında da aktif olarak görev alıyorlar. Hem kolluk hem de savcılığın yürüttüğü ifadelerde hazır olarak görev yapmaktadırlar.

Çek şikayetleri kapsamında da ceza avukatları aktif olarak hizmet vermektedir. Alacaklılar arasında gerçekleşecek müzakerelerde de hazır olarak görev yerinde bulunurlar. Bakılan diğer davalar sırasıyla; Asliye ceza davaları, ağır ceza davaları ve askeri ceza davalarıdır.

Ceza Hukukunda Danışmanlık Hizmetleri

Ceza avukatları sadece davalara bakmaz. Aynı zamanda danışmanlık hizmeti de vermektedir. Özellikle karmaşık dava dosyaları için müracaat edilebilir. Bunun için öncelikle randevu almak gerekmektedir. Her türlü acil hukuki yardımlar için profesyonel destek almak isteyenler için rehberlik edici danışmanlık hizmetleri veriliyor. Aynı zamanda temsil ve anında müdahale görevleri de bu danışmanlık seçeneklerinin bir diğer koludur.

Çeşitli fiillerin ve hareketlerin incelenmesi de danışmanlığın görev ve sorumlulukları arasında yer alıyor. Cezai bakımından incelenen fiiller en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. İcra iflas hukuku mevzuatı ve kambiyo hukuku alanlarında da fikri yardım almak mümkündür. Fikri ve sınai haklar alanında da gerekli denetimler ceza avukatları tarafından yapılmaktadır.

Kademeli ve profesyonel olarak verilen danışmanlık hizmetleri mesai saatleri içerisinde, büroda verilmektedir. Farklı şehirlerde olanlar için telefonla da ifa ediliyor. Son seçenekler arasında yazılı olarak danışmanlık hizmeti almak yer alıyor. Mail ya da Whatsapp ceza avukatlarının yönlendirmesiyle yazılı alanları kapsamaktadır.

Ceza Avukatı Ücretleri Nedir?

Her bütçeye uygun ceza avukatı ücretleri davanın gelişimine göre belirlenmektedir. Dosyalar ve dava süreci takip edildikten sonra müvekkiller ceza avukatı ücretleri kapsamında bilgilendirilir. Bu ücretlerin taksitle ödenme imkanı da bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için telefon ya da Whatsapp hatları da kullanılabilir.