En İyi Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

By İstanbul Hukuk Bürosu In Avukat No comments

Türkiye’de avukat branşı bulunmadığı için ceza avukatı diye bir ayrım yoktur. Ancak halk arasında ceza davalarına bakan avukatlar ‘’ceza avukatı’’ olarak nitelendirilmiştir. En iyi kadın avukat ile görüşerek ceza mahkemeleri ile ilgili her türlü sorunuzun cevabını alabilirsiniz.

Halk arasında ceza avukatı olarak nitelendirilen kişiler, kişi özgürlüğü ve mağdur hakları ile ilgili davalara bakarlar. Toplum açısından hassas görülen davalar da ceza avukatının baktığı davalar arasında yer alır. Her avukatın yaptığı gibi bu davalara bakan avukatlar da davalı veya davacıyı savunmak ile sorumludur.

Ceza Avukatı Ne İş Yapar?

Ceza avukatı ve ceza davaları Türk Ceza Kanunu tarafınca belirlenmiştir. Ceza avukatlarının da yapacakları bellidir. Kendini Türk Ceza Kanunu prosedürlerine adamış, belli bir tecrübeye sahip ceza avukatları mahkeme için gerekli delilleri toplar. Savunduğu müvekkilinin davayı kazanması için elinden geleni yapar. Bu durumda her iki taraf da ceza avukatından faydalanabilirler.

Suçlu olan bireyin özgürlüğüne el konulmamasına, hürriyetinin kısıtlanmaması için ekonomik olarak zarara uğratılma ihtimalini de düşünmesine ve davanın her iki tarafın da lehine sonuçlanmasını sağlamak ceza avukatının görevidir.

Ceza Avukatının Baktığı Davalar

Türk Ceza Kanununda belirlenen suç olarak görülen davalar ceza avukatının sorumluluğundadır. Daha ciddi durumların bulunduğu davalara ceza avukatı bakmaktadır. En iyi kadın avukat gibi ceza avukatlarının baktığı davalarda tutuklanmalar sıklıkla görülür. Aynı zamanda tutuksuz yargılanma veya tahliye gibi sonuçlar da çıkabilir. Bu tamamen görülen dava, işlenen suç ve failin durumu ile ilgilidir.

Siz de davalarınızın en iyi şekilde görülmesini istiyorsanız en iyi kadın avukat ile görüşebilirsiniz.