Haklarınızı Boşanma Avukatı İle Savunun

By İstanbul Hukuk Bürosu In Avukat, Boşanma Avukatı No comments

Boşanma avukatları diye bilinen Aile Hukuku avukatları aile içindeki birçok sorundan dolayı ortaya çıkan davalara bakabilmektedir. Bu davalar boşanma, mal paylaşımı, nafaka, miras ve çocuk velayeti gibi konuları içeren davalardır. Aile Hukuku içerisinde boşanma davaları oldukça zorlu bir süreç olmakla birlikte sadece çiftlerin boşanmasını içermez. Çocuk sahibi iki kişi boşanıyorsa çocukların kimde kalacağı bir dava konusudur. Çiftlerin sahip olduğu mal varlığının paylaşımı da zorlu bir olaydır. Çünkü çiftler arasındaki sorunların büyümesine neden olabilir. Boşanma avukatları aynı zamanda bunlarla da ilgilenir. Ayrıca boşanmak için tutulmuş avukat erkeğin ödeyeceği nafaka ile de ilgilenir.

Boşanma davalarında sıkça görünen hak kayıplarının önüne geçmek için sizlerde Boşanma Avukatı ile dava sürecini yönetebilirsiniz. Boşanma Avukatı için İstanbul da tüm bölgelerde sizlere Akşahin Hukuk Bürosu olarak hizmet vermekteyiz.

Haklarınızı Boşanma Avukatı İle Savunun

Boşanma Avukatı Dava Sebebi Olarak Ne Gösterebilir?

Boşanma avukatları davanın istedikleri şekilde sonuçlanabilmesi için mahkemeye bazı sebepler gösterir. Aldatma ya da bir tarafın diğerinin hayatını tehlikeye sokacak bir davranışta bulunması bu sebepler arasında gösterilebilir. Taraflardan birinin diğerine kötü davranışlarda bulunup ahlaksız bir hayat sürmesi de boşanma avukatının kullandığı sebeplerdendir. Boşanma avukatları bunlar gibi sebepleri göstererek müvekkilinin çocuk varsa velayetlerini almasını, nafaka alabilecekse almasını, mal paylaşımında avantajlı olmasını sağlar. Boşanma avukatının en büyük amacı boşanmanın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır.

Boşanma Avukatları Bu İşlemi Nasıl Gerçekleştirir?

Boşanma için tutulan avukat öncesinde bir hazırlık süreci gerçekleştirir. Boşanacak çiftin evlilik süresince yaşadığı şeyleri dışardan biri olarak dinler ve boşanmaya sebep olabilecek olayları belirler. Bunları ile davaya hazırlık yapar çünkü boşanmanın gerçekleşebilmesi için avukat tarafından mahkemeye bir sebep gösterilmesi gerekir. Avukat bu sebeplerden boşanma sırasında müvekkilinin yararına olacak şekilde yararlanır. Karşı tarafın büyük bir hata yapmış olması özellikle ortada çocuk varsa velayet konusunda boşanma avukatı tarafından kullanılır.

İstanbul Boşanma Avukatları İçin Doğru Adres

Boşanırken bir boşanma avukatından profesyonel destek alınması kişiye hem daha faydalı bir boşanma imkanı sunar hem de boşanmanın ertelenme gibi sorunlarla uğraşılmadan kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Boşanma avukatları çiftlerin isteklerini birbirlerine ileterek mahkeme gününden önce anlaşma yapılmasını sağlayarak boşanmaya yardımcı olabilir. Siz de İstanbul boşanma avukatı ihtiyacı duyuyorsanız Akşahin Hukuk Bürosu olarak sizlere bu hizmeti vermekteyiz. Hemen bizimle sitemiz üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

www.ozlemaksahin.av.tr