Hukuksal Danışmanlık Hizmetleri

By İstanbul Hukuk Bürosu In Avukat No comments

Hukuk, çok genel bir kavram olmak ile birlikte birçok konuda açılan dava sayısı günden güne artış gösteriyor. Bu nedenle İstanbul hukuk bürosu kapsamında tüm hukuk dallarını içeren hizmetler kaliteli bir şekilde sunuluyor.

İstanbul hukuk bürosu kapsamında ceza davaları ve hukuk davaları olarak farklı dava türleri konusunda uzman avukatlarca ele alınarak değerlendiriliyor. Ceza davaları konusunda deneyimli avukatların oluşturmuş olduğu hizmet ile bu konuda yararlanmak isteyen kişilere dava öncesi ve dava süresince hukuksal anlamda kaliteli avukatlık hizmetleri sunuluyor. Aynı zamanda hukuk davalarının bir türü olan boşanma davalarında da bu konuda deneyimli olan avukatlar aracılığı ile dava süresine başlanıyor. Hangi dava olursa olsun mağdur olan ve hakkını hukuki zeminde arayan herkese hukuksal anlamda hizmetler sunuluyor.

İstanbul Hukuk Bürosunun Ceza Davalarındaki Hizmetleri

Ceza davasının konusunu içeren bir olaya karışmış bu konuda sanık ya da müşteki konumundaki kişilere ceza davalarında senelerce deneyimi olan avukat İstanbul hukuk bürosu kapsamında değerlendirilerek nasıl bir yol izleneceği belirlenmiyor.

Ceza davalarında önemli olan bir olay karşısında yaşanan mağduriyetin mahkemeye intikal ettirilmesidir. Bu nedenle İstanbul hukuk bürosu ceza avukatları yaşanan mağduriyetler ile ilgili çeşitli araştırmalar yaparak mahkeme için önemli olacak bilgi ve belgelerin ibrazını sağlıyor.

Ceza davaları süresince mahkemenin araştırmaya konu olan tüm belge ve bilgilerin incelemeye alınması ile birlikte avukatlar konu ile ilgili gelişmeleri de mahkemeye dilekçe yolu ile ya da duruşma esnasında aktararak dava için önemli olan konuların bilinmesini sağlıyor.

Boşanma Davalarında İstanbul Hukuk Bürosunun Önemi

En çok görülen davaların birinci sırasında son yıllar baz alındığında hiç kuşku yok ki boşanma davaları geliyor. Boşanma süreci her iki tarafı yıpratan oldukça zorlu bir süreçtir. Bu nedenle boşanma davalarının sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi için İstanbul hukuk bürosu avukatlarının deneyimlerinden yararlanılması gerekiyor.

Boşanma davaları konusunda yüksek bir deneyime sahip olan avukatlar boşanma davası konusunda sürecin nasıl işleyeceği konusunda müvekkillerini bilgilendiriyorlar. Müvekkillerinin vekaletlerini almaları ile birlikte boşanma davası ile ilgili talep ve istemleri içeren bir dilekçe yazılarak mahkemeye sunulur. Bu aşamadan sonra mahkeme bu talep ve istekler ile ilgili incelemeler yaparak boşanma davası sürecini başlatmış oluyor. Ancak boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları olarak iki türe ayrılıyor.

Hangi çeşidi olursa olsun İstanbul hukuk bürosu avukatları boşanma davaları konusunda deneyimli olduklarından müvekkillerinin avantajlı sonuçlar alması için yasal kurallara bağlı kalarak hizmetler sunuyor.

Mahkemenin vermiş olduğu ara karar ve genel kararlar konusunda müvekkillerini bilgilendirmek, davanın ilerleyen bölümlerinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda görüş bildirmek İstanbul hukuk bürosu avukatları tarafından yerine getiriliyor. Hukuk konusunda hukukun tüm dallarını kapsayan geniş bir hizmet yelpazesi ile hukuksal sorunlar can sıkıcı olmaktan çıkıyor.