İspanya Golden Vize Alması Ne Kadar Sürer?

By İstanbul Hukuk Bürosu In Blog No comments

İspanya golden vize, belirli bir ikamet durumu olmadan yatırım ve kazanç imkanı sağlayan bir programdır. Ülkeyi senede 1 kereden fazla ziyaret etmeye gerek kalmadan, ülkede yasal olarak ikamet etme ve çalışma imkanı sunulmaktadır. Ayrıca Schengen Bölgesi için rahat hareket etme imkanı sağlamaktadır. Avrupa Birliği dışından gelip İspanya topraklarına taşınmak ve İspanya’da yaşamak isteyen yatırımcı ve girişimciler oturma izni başvurusu yapabilmektedir.

2013 yılından itibaren İspanya’nın sunduğu olanaklar kapsamında yer alan yatırım vizesinin ülkenin itibarına ve popülaritesine olumlu katkısı vardır. Golden vize sahiplerinin oturum izinlerini kaybetmemeleri adına İspanya’da yaşamalarına gerek yoktur. Bu vizeye sahip olanların süre bittiğinde kalıcı oturum için başvurması mümkün olabilmektedir.

İspanya Golden Vize Nedir?

İspanya altın vize, İspanya’da yaşamak isteyen ve yurt dışında bir yatırım fırsatı arayan yatırımcılar için oldukça avantajlı bir alternatif olarak öne çıkmaktadır. İspanya’da gayrimenkul yatırımı yaparak Avrupa’nın kapılarını aralamak isteyenlere iyi yaşama standartları yaratmaktadır. Yatırımcılığı, girişimciliği ve küreselleşmeyi destekleyen bu program, yatırımcılara oturum izni hakkı kazandırmaktadır.

İspanya Golden Vize Nasıl Alınır?

Kaliteli ve profesyonel yatırımlara destek veren özel bir program niteliğiyle bu vize pratik ve esnek bir konsepti hayata geçirmiş bulunmaktadır. İspanya golden vize şartları, başarılı başvuru sahiplerinin ikamet ve lisan gereksinimlerine tabi olarak çalışma ve eğitim şansı sunulmaktadır. İspanya hükümetinin ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla oluşturduğu sistem, yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

İspanya golden vize sayesinde alınan oturum izninin tercih edilmesinin nedenleri şu şekilde olabilir;

  • Aileyi programa ekleme fırsatı
  • Avrupa’da vizesiz seyahat
  • Karlı bir gayrimenkul yatırımı yapma fırsatı
  • Bölgede geniş bir sosyoekonomik düzen oluşturma

Son yıllarda gayrimenkul ve turizm sektörüyle ön planda olan İspanya, yatırımcılara belli şartlar altında güvenli yatırım fırsatı vermektedir. Gelir garantili bir yatırım bakımından son yıllardaki en trend ülkelerin başında gelmektedir.

İspanya Golden Vize Ne Kadar Sürede Çıkar?

İspanya golden vize alması ne kadar sürer şeklinde pek çok yatırımcının araştırma yaptığı bilinmektedir. Yatırımcıların kendilerinin ve ailelerinin geleceğine dair yaptıkları yatırımlarla, ülkenin eğitim, sağlık ve sosyal haklarından yararlanma hakkı tüm aileye verilmektedir. Yüz yüze randevu alma aşamasından sonra, 20 gün içerisinde yatırımcının kendi ülkesinin İspanya konsolosluğundan bir yıllık golden vize alması söz konusudur.