İspanya’da Ev Alarak Vatandaşlık Sahibi Olmak!

By İstanbul Hukuk Bürosu In Blog No comments

İspanya’da ev alarak vatandaşlık hakkı elde etmek imkânı yatırımlarını bu ülkede gayrimenkul alarak yapmak isteyenler için de büyük avantajlar sunmaktadır. İspanya’da ev sahibi olmak direkt olarak vatandaşlık hakkı kazanmak anlamına gelmemektedir. Bu ülkede ev sahibi olmak ülkede oturum izni almayı sağlayan bir faktördür. Vatandaşlık almak için ön koşullardan birisi olan ülkede ikamet etme imkânını kolaylaştıran bu durum vatandaşlık hakkı için büyük avantajlar sağlamaktadır.

İspanya’da Oturum İzni İçin Şartlar

Ülkeye yapılacak olan ziyaretlerin 90 günden fazla sürmesi halinde oturum izninin alınması gerekmektedir. İspanya’da oturum izni almak için bu ülkede ikamet etmek ve 5 yıl çalışmış olmak gerekmektedir. Ülke vatandaşlığına geçiş yapmak için ise, bu ülkede kesintisiz olarak 10 yıl yaşamak gerekmektedir.

Oturum izni için gerekli şartları karşılayan kişilerin İspanya’da hükümet tarafından belirlenen şekilde ikamet etmesi mümkün kılınmıştır.

İspanya Yatırım ile Kalıcı Oturum İzni

İspanya’da yatırım yaparak bu ülkede yasal olarak oturma iznine sahip olmak mümkündür. İspanya’da ev alarak oturma izni sahibi olmak için belirlenen kriterlerde gayrimenkulleri satın almak gerekmektedir. Bu ülkede yatırım yaparak 2 yıllık oturma iznine sahip olan kişiler sürenin dolması ile birlikte 5 yıllık kalıcı olan oturma iznine başvurabilmektedirler.

Ülkeye yapılan yatırımların arttırılmasında önemli basamak olan ev sahipliği hakkı ülkede oturum izni almak ve ilerleyen zamanlarda vatandaşlık hakkı kazanmak isteyenler tarafından da büyük bir ayrıcalık olarak görülmektedir.

Türkler İspanya’dan Ev Alabilir mi?

İspanya hükümeti tarafından büyük oranda teşvik alan yabancılara yatırım fırsatı sunulması Türklerin bu ülkede ev sahibi olmasının yolunu açan bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır.

İspanya’da oturma izni şatları incelendiğinde bu ülkede ev sahibi olan kişilerin kalıcı oturma iznine ev sahipliği ile daha kolay bir geçiş yaptığı bilinmektedir. Yasal olarak ev sahibi olan kişilerin sürekli oturum izni almaları belirlenen sürelerin doldurulması ile sağlanmaktadır.

Yatırımlarını ülke dışında gerçekleştirmek ve sayede yatırım yaptığı ülkenin sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak isteyenler tarafından büyük talep gören bu uygulama Türk vatandaşlar tarafından da büyük ilgi görmektedir.