İstanbul Boşanma Avukatı

By İstanbul Hukuk Bürosu In Boşanma Avukatı No comments

Uzun zamandır hizmet veren İstanbul boşanma avukatı hizmetlerinde çok başarılı davalar görülmüştür. Anlaşmalı, çekişmeli boşanma davalarında, velayet değiştirme davalarında ve nafaka hakkında detaylı bilgi almak için siteyi inceleyebilirsiniz.

Hukuki bakımdan boşanmanın tamamlanabilmesi için boşanma avukatı tarafınca davanın başlatılması gerekir. Bu şekilde çok daha doğru sonuçlar elde edilecektir. Boşanma sebepleri birbirinden farklı olabilir. Kimi zaman genel sebeplerden ötürü, kimi zaman da özel sebeplerden dolayı çiftler boşanmaya karar verebilir. Özel sebepler arasında zina, aldatma, gurur kırıcı davranışlar, ruh sağlığı bozukluğu ve terk etme gibi sebepler yer alır. Genel sebepler  ise  şiddetli geçimsizlik ve ortak hayatın bir arada geçirilmesinin zorluğu olarak görülebilir.

Boşanma Avukatı Ne İş Yapar?

Çeşitli anlaşmazlıklar sebebi ile mal paylaşımı, velayet ve boşanma davalarına bakan kişiye boşanma avukatı adı verilir. Çiftler arasında boşanma aşamasında çok zorlu mücadeleler verilir. Bu yüzden hukuki manada destek almak ve resmi prosedürler yardımı ile çözüm bulmak gerekir.

Boşanma sürecinin her bir aşaması önemlidir. Öncelikle boşanma talebinin oluşturulması tabi bunun yanı sıra iyi bir avukat ile görüşülmesi gerekir. Boşanmak için sağlam bir gerekçe sunulmalıdır çünkü gerekçe sunulmayan davalar reddedilecektir.

Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Eşler artık birbirini sevmiyorsa ya da anlaşamıyorlarsa ve her iki taraf da boşanmayı kabul ediyorsa anlaşmalı boşanma davası açılır. Bu şekilde boşanabilmek için birtakım şartları yerine getirmek gerekir. Bu şartları şu şekilde göstermek mümkün;

  • Eşlerin beraber başvuruda bulunması
  • Protokole uygun boşanma talep edilmesi
  • En az 1 yıllık evli olunması

Bu şartları taşıyorsanız anlaşmalı boşanma davası açabilirsiniz. Bunun için sitede yer alan boşanma avukatı ekibinden destek alabilirsiniz. Dava süreçleri ve ödemeler hakkında kapsamlı bilgiyi bu siteden öğrenebilirsiniz.