İstanbul En İyi Boşanma Avukatı

By İstanbul Hukuk Bürosu In Avukat No comments

Son dönemlerde evlilik ilişkilerinde ciddi anlamda bozulmalar yaşanmış durumdadır. İstanbul en iyi boşanma avukatı bu konuya karar getirerek boşanmaların daha kısa sürede ve can sıkıcı bir durum yaşanmadan gerçekleşmesini sağlamaktadır. Boşanma davalarında görevli mahkeme ise aile mahkemesi olarak belirlenmiştir. Eşi ile anlaşamayan, evliliğini sonlandırmak isteyen kişiler bu mahkemeye başvurarak boşanma dilekçesini verebilir.

Boşanma davalarında alanında uzman bir boşanma avukatı kesinlikle gereklidir. Çünkü bu kişiler, davacıyı en iyi şekilde savunarak davanın olumlu sonuç almasını sağlar. Sizler de kısa bir araştırma yaparak mahkemeniz için en iyi boşanma avukatını tutabilirsiniz.

Boşanma Davalarında Avukat Zorunluluğu Var mı?

Boşanma davalarında avukat mecburiyeti yoktur. Fakat avukat ile birlikte işbirliği yapmak davanın daha kısa sürede ve daha olumlu sonuçlanmasını sağlar. Bu nedenle İstanbul en iyi boşanma avukatı ile görüşerek davayı yürütebilirsiniz.

İyi bir avukat olmadığı sürece kişilerin büyük hatalara düştüğü, delil yetersizliğinden veya kendini iyi savunamadığından ötürü davayı kaybettiği sıklıkla görülür. Avukatın hakime sunacağı deliller ve ifadeler, kişiyi savunması ve olaylara bakacağı bakış açısı daha farklı olacağı için boşanma davaları daha hızlı ilerler.

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Boşanma davasının ne kadar süreceği, boşanma davası açan çiftler tarafından sıklıkla merak edilir. Ancak bu soruya net cevap vermek mümkün değildir. Çünkü her davanın takibi farklıdır. Bazı boşanma davaları çekişmeli devam ederken bazıları anlaşmalı ilerler. Bu nedenle İstanbul en iyi boşanma avukatı size daha doğru bilgiler sunacaktır.

Çekişmeli boşanma davaları daha uzun sürer. Bazı durumlarda 1-3 yılı bulabilir. Ancak anlaşmalı boşanma davaları genelde tek celsede biterken, bazı davalar en uzun 6 ay sürer. Siz de İstanbul en iyi boşanma avukatı ile görüşerek davanızın daha hızlı sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.