İstanbul Hukuk Büroları Nasıl Çalışır

By İstanbul Hukuk Bürosu In Avukat No comments

Hukuk bürosu davalar için vekil atamak isteyen ve soru sormak isteyen şahısların başvurduğu yerlerdir. Bu alanlarda avukatlık hizmetleri yürütülmeye devam etmektedir. Bir hukuk bürosu avukatlarının davalarda göstermiş olduğu başarı sayısı arttıkça değer kazanmaktadır. Avukatın hukuk bürosu açabilmesi için baroya kayıt yaptırması gerekmektedir.

Dolayısıyla her ilde bir baro mevcuttur. İstanbul barosu en kapsamlı ve avukat sayısı en fazla olan baro olarak kabul görmektedir. Bu sebeple İstanbul hukuk büroları oldukça fazla olup, kendini ispatlamış durumdadır. Hukuk bürosu fazla olduğu için İstanbul’da avukat sayısı da bir hayli fazladır. Bu sebeple seçenek de sınırsızdır.

En Kaliteli İstanbul Hukuk Büroları

İstanbul, Hukuk bürosu açısından oldukça geniş kapsamlıdır. Ancak bir hukuk bürosuna giderken ve bir avukat seçerken öncelikle başarıya odaklanmak gerekmektedir. Öncelikle hukuk bürosunun referans ile tespit edilmesi büyük öneme sahiptir. Daha sonra avukatlarının hangi davalarda başarılı olduğu dikkate alınmalıdır. Avukat seçerken öncelikle avukatın başarılı olduğu alana odaklanmak da büyük öneme sahiptir. Hukuk bürosu seçiminde öncelikle ücrete odaklanmak davanın aleyhte sonuçlanması riskini doğurmaktadır. Dolayısıyla avukata verilen ücret de boşa gitmektedir.

En başarılı ve en kaliteli İstanbul hukuk büroları üç büyük adliyenin çevresinde yoğunlaşmıştır. Çağlayan, Bakırköy ve Anadolu Adliyesi olmak üzere üç adliye mevcuttur. Hukuk bürosu arayanla için Adliye çevresinin avantajlı bir seçenek olduğunu belirtmek doğru olacaktır.

Avukatlar Davaya Nasıl Katılır?

Avukat seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk husus avukatın davaya ne kadar hakim olduğu konusudur. Avukatı davanın seyrini belirlerken bir sonraki aşama için müvekkiline net bilgi vermesi gerekmektedir. Bu noktada kendini kanıtlamış olan en iyi İstanbul hukuk büroları akıllara gelmektedir. İyi bir avukatla görüştükten sonra avukata vekalet verilmelidir. Vekalet avukat ve müvekkil arasında imzalanan sözleşmedir.

Dava süreci ve avukatlık ücreti bu noktada görüşülmektedir. Bundan sonraki aşamada avukat dava sürecini birebir takip etmektedir. Gerekli durumlarda müvekkile bilgi vererek dava süreci hakkında yönlendirme yapmaktadır. Mahkemeleri takip eden avukat, delil toplamakla yükümlüdür. Hukuk büroları genel anlamda avukatlık mesleği etik ilkeleri çerçevesinde çalışmaktadır.

İstanbul Hukuk Büroları Avukatlık Ücreti

Davalarda avukatlık ücreti için belli bir standart sunmak doğru değildir. Çünkü bu ücretin belirlenmesi belli kıstaslara göre gerçekleşmektedir. Ancak ilgili baro avukatlık ücretine dair taban fiyat belirlemektedir. Davanın seyri, müvekkilin tutukluluk hali, mahkeme türü, harcanması gereken emek gibi etmenler taban fiyata dahil edilir. Avukata vekalet vermek isteyen şahıs öncelikle avukatla dava sürecini detaylı olarak görüşmelidir.

Bu noktada ücret de detaylı şekilde görüşülmek zorundadır. Daha sonradan ortaya çıkmakta olan masrafları avukatlar, dava sonunda alır. Bu durum avukatın müvekkiline kolaylık sağladığını göstermektedir. Baronun belirlemiş olduğu taban fiyat önceden ödense de ek masraflar için avukatlar ödeme kolaylığı sunmaktadır.