İstanbul Hukuk Büroları

By İstanbul Hukuk Bürosu In Aile Hukuku, Avukat, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı No comments

Hukuk, genel bir kavram olmasından dolayı hukuk alanı içerisinde birçok dava söz konusudur. Bu nedenle toplumsal yaşamda karşılaşılabilecek birçok konuda ortaya çıkan anlaşmazlıkların birbiri ile farklılıklar göstermesi farklı hukuk dallarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Farklı hukuk dallarının var olması her hukuk dalı için deneyim kazanmış avukatların da var olmasını sağlamıştır. Bu nedenle İstanbul hukuk büroları kapsamında tüm hukuk dallarını kapsayan avukatlık hizmetleri sunuluyor.

İcra işlemlerinden, ceza işlemlerine, boşanma davalarından iş davalarına kadar birçok hukuk dalında mağdur olan vatandaşlara avukatlık hizmetleri kaliteli bir şekilde veriliyor. Bu kapsamda İstanbul hukuk büroları kendi bünyesinde tüm hukuk dalları için branşlaşarak her branş için de konusunda uzman avukatlara görev vererek ilgili branşlara ait davaların üstlenilmesi ve tüm işlemlerin yerine getirilmesini sağlıyor.

En Çok Görülen Davalar ve Avukatlık Hizmetleri

Ceza davalarının haricinde en çok görülen hukuk davalarından birisi olan boşanma davaları ülkemizde sıklıkla gündeme gelen davalardan birisi olarak biliniyor. Çeşitli nedenlerden dolayı anlaşamayan çiftlerin boşanmaya karar vermesi ile birlikte boşanma davası süreçleri başlıyor. Ancak birçok kişi bu dava sürecinde nasıl bir yol izleyeceğini bilemediğinden, boşanma konusunda avukatlık hizmetleri almayı tercih ediyor.

Boşanma davaların deneyimli avukatlar sayesinde karmaşık görülen bu davalar belli bir düzen içerisinde yürüyerek kişilerin daha az stres ve sıkıntı ile bu davaların üstesinden gelmeleri sağlanıyor.

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Avukatların Hizmetleri

Anlaşmalı boşanma davalarında avukatların çekişmeli boşanma davalarına göre çok daha detaylı hizmetleri bulunmuyor. Ancak anlaşmalı boşanma davalarında önemli olan konu tarafların anlaşma sağladığı konuları içeren anlaşma protokollerinin hazırlanmasıdır.

Anlaşma protokolleri avukatlar tarafından hukuk dili ve düzeni şeklinde oluşturularak mahkemeye ibraz ediliyor. Avukatsız olarak anlaşmalı boşanma davalarını başlatanlar eğer ki anlaşma protokolünde yanlışlık yaparsa bu durum mahkemenin uzamasına neden olabiliyor. Bu nedenle anlaşmalı boşanma davalarında protokollerin hazırlanmasında ve boşanma dava dilekçesinin yazılmasında avukatların büyük önemi vardır.

Çekişmeli Boşanma Davalarında Avukatların Önemi

Çekişmeli boşanma davaları boşanma davaları içerisinde en teferruatlı olanı olarak biliniyor. Adından da anlaşılacağı üzere taraflar arasında bir ya da birden fazla konu hakkında anlaşma sağlanamamasından dolayı bu anlaşmazlıkların mahkeme tarafından çözülmesini talep etmek anlamına geliyor.

Anlaşılamayan konular taraflar için çok önemli olduğundan bu önem davanın da önemini artırıyor. Anlaşılamayan konuların başında çocukların velayeti, nafaka, eşya paylaşımı, taşınır taşınmaz mal paylaşımı gibi konular geliyor. Bu nedenle boşanma avukatları tarafları strese sokan bu durumlar için yapacakları çalışmalar ile tarafların lehine sonuçlanacak birçok hizmetin altına imza atıyorlar.

Mahkeme kararlarını, mahkeme duruşma tarihlerini ve davanın süreci hakkında sürekli müvekkillerini bilgilendiren avukatlar boşanma davasının başından sonuna kadar davaya tam olarak hakim olarak davanın seyrini değiştirecek adımlar atabiliyorlar. Bu nedenle İstanbul hukuk büroları kapsamında olumlu sonuçlar almak için alınan avukatlık hizmetleri büyük önem arz ediyor.