İstanbulun En İyi Boşanma Avukatı

By İstanbul Hukuk Bürosu In Boşanma Avukatı No comments

Aile içinde anlaşılmayan vaziyetlerde en sık müracaatlan kişiler çoğunlukla boşanma avukatları olurlar. Hukukun alt dallarından sayılan ve en sık açılan davalar; nafaka davası, velayet davası, mal paylaşımı gibi konular sıkça açılan dava türleridir. Halk arasında ise boşanma avukatlarına, aile avukatları tecrübe ediyor.  Bilindiği gibi boşanma davaları çok zorlu ve sarsıcı bir süreç oluyor. Bilhassa çocuklar açısından, çok aşırı derecede hırpalayıcı ve meselesel olabiliyor. İşte çocukların daha fazla yıpranmaması için bir avukat ile anlaşıp dava süreci hızlandırılabiliyor.

Boşanma Avukatları Ne Yapar?

Bir boşanma avukatı tutmak için ilk başta avukata neler söyleyeceğinize karar vermeniz. Daha doğrusu kendi evliliğinizde hangi açıdan mesele yaşıyorsanız ve ne için ayrılacaksanız bunları ayrıntılı bir biçimde avukata iletmeniz gerekiyor. Bu anlatımdan sonraki evre ise tamamiyle avukata kalıyor ve boşanma avukatıda buna göre bir tasarı ve tertip hazırlıyor. Daha sonra boşanma avukatı şunları açıklığa kavuşturmak için çalışmalar yapıyor.

– Her iki tarafın da aldatıp aldatmasının açığa çıkması.

– Eşlerin birbirlerine karşı hangi vaziyetlerde kırıcı sözler söylediği ve birbirlerine karşı nasıl davrandıkları.

– İki tarafın da birbirlerine karşı suç işleyip işlemediği de ayrıntılıca anlaşılır.

Bunların dışında evlilik evresinde haneden kaçıp kaçmama ve başka kanıtlarda toplanarak ihtiyaç duyulan olan araştırmalar yapılmaktadır. Tabi bu süreçte yaşananların tamamının gerçeği yansıtması da gerekiyor. Nitekim tüm bu teklifler ve belgeler mahkemece karar bağlamında son derece büyük bir ehemmiyet taşıyor.

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunabilir?

Bilindiği gibi avukatların reklam yapma gibi bir vaziyetleri olmadığı için, bu süreçte tutulacak olan avukatı bulmak sanıldığı gibi kolay olmuyor. Eğer çevrenizde emin avukatlar varsa onlara müracaat edebilir, tanıdıklarınız yoluyla da iyi bir avukat bulabiliyorsunuz.

Boşanma Avukat Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Boşanma avukatlık fiyatları genellikle tabanı belli olan lakin davaya göre ücreti değişen bir vaziyettir. Tabi boşanma avukatları fiyatlarını değiştiren en önemli ayrıntı ise boşanmanın anlaşmalı mı yoksa çekişmeli mi olduğu belirleyici oluyor. Anlaşmalı olan davalarda genellikleboşanma avukatının yaptığı fazla bir şey olmadığından dolayı, çekişmeli boşanma davası fiyatlarından daha düşük ücretlidir. Çekişmeli boşanma davasında ise vaziyet değişiyor.

Başka bir deyişle çekişmeli boşanma davalarında avukat sürecin içine girdiğinden dolayı, fiyatlar de yükseliyor. Bu yüzden boşanma sürecinde olan kişilerin, avukatlık fiyatlarını de göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Çekişmeli davalarda eşlerin bilhassa bir hayli konuda anlaşamaması da ücretlere tesir ediyor.

Nitekim boşanma sürecinde eşlerin her anlaşamadıkları bir konu da boşanma davasında başlı başına bir konu olarak bulunuyor. Bu anlaşamam konuları da fazla olduğu için boşanma avukatı da buna göre kendi tasarılarını yaparak, daha fazla çalışıyor. Vaziyet böyle olunca çekişmeli boşanma davasının ücretlerinin yüksek olması da son derece natürel oluyor. Tabi hesapta olmayan giderlerin da ortaya çıması, boşanma avukatının fiyatlarını de değiştiriyor.