Yetkin ve Uzman Boşanma Avukatı

By İstanbul Hukuk Bürosu In Boşanma Avukatı No comments

Hayatınızın en zorlu dönemlerinden olan boşanma sürecinde alanında yetkin bir boşanma avukatı bulma ihtiyacı en önemli konulardan biridir. İyi bir avukat öncelikle deneyimli olmalıdır. Herhangi bir iş alanında uzmanlaşmak için sabırlı olmak ve çok çalışmak gereklidir. Bu durumda avukatınızın ne kadar süredir boşanma davalarıyla ilgili olarak çalıştığı en önemli sorudur. Boşanma öncesi ve sonrasında bir sorun yaşamamak ve boşanma süreci boyunca doğru bilgi almak için boşanma konusunda kendisini geliştirmiş ve uzmanlaşmış bir avukatınız olmalıdır.

İyi Bir Boşanma Avukatı Hem Teorik Hem de Pratik Açıdan Yeterli Olmalıdır

Deneyimli bir boşanma avukatı aile hukuku ve boşanma konusunda birçok ayrıntıyı bilmelidir. Mevzuatı iyi bilmesinin yanında sürekli benzer davalarla çalışan bir boşanma avukatı aynı zamanda bildiklerini sürekli tazeler. Yüksek mahkemeler ve yargıtayın bu konuda verdiği kararları sıkı bir şekilde takip eder. Teknolojiyi yakıdan takip eder ve alanında verilen mesleki eğitim kurs ve seminerlerine aktif olarak katılır. Bu türde girişimler hem teorik hem de pratik olarak kendisini sürekli yenilemesini sağlar.

İstanbul’da En İyi Boşanma Avukatı

İstanbul boşanma avukatı bulma konusunda sitemiz size yardımcı olabilir. İstanbul’da anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davalarının açılması, nafaka ve velayet davaları konusunda uzmanlaşmış bir avukat bulmak için Avukat Kadromuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Hem davaların açılması hem de takibi boyunca ekibimiz size her türlü desteği tecrübeli avukatlarımızla sunabilmekteyiz..

Boşanma Sözleşmesinin Hazırlanmasında Boşanma Avukatı Nasıl Bir Rol Oynar?

Boşanmak için evliliğin yasal olarak bitirilmesi gereklidir. Evliliği bitirmek için özel ve genel sebepler vardır. Psikolojik ve fiziksel şiddet, zina, suç işleme, herhangi bir akıl hastalığı, evi terk etme ve zina özel sebepler arasında sayılabilir. Bu tür durumlarda anlaşmalı olarak boşanma uygun olmadığında boşanma avukatı çekişmeli dava açma, zina nedeniyle boşanma, velayet, nafaka ve mal paylaşımı konularında uzman olmalıdır. Böyle bir zorlu süreçte avukatınız size bilinmesi gereken her şeye dair bilgi verebilmeli ve süreçten sizi haberdar etmelidir. Anlaşmalı olarak boşanma durumunda da boşanma avukatı deneyime sahip olmalıdır. Eşlerin imzalayacağı sözleşmenin hazırlanması ve müvekkilin atılan her adımdan haberdar edilip neyi imzaladığı konusunda kesin bir bilgi alması tamamen boşanma avukatı sorumluluğu altındaki işlerdir.