İspanya Öğrenci Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

By İstanbul Hukuk Bürosu In Blog No comments

İspanya öğrenci vizesi eğitimleri için İspanya’ya gitmek zorunda olan bireylerin edinmesi gereken bir vize türüdür. 90 günden kısa süreli ziyaretlerde öğrencilerin yararlanmasına sunulan bu vize eğitim ve staj için son derece işlevseldir.

İspanya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya’da kısa bir süre kalacak öğrenciler için sunulan öğrenci vizesi,

  • Dil kursu
  • Sertifika kursu
  • Staj gibi eğitim süreçlerini kapsamaktadır.

90 gün ülkede kalışı mümkün kılan bu vize İspanya Schengen Vizesi prosedürüne göre verilmektedir. İspanya öğrenci vizesi başvuru ve kabul şartları öğrenicinin durumuna ve öğrencinin özel durumlarına göre farklılık göstermektedir.

Öğrenci vizesi için başvuruda bulunan kişilerin İspanya öğrenci vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna cevaben, bu vize işlemlerinin 15-30 iş günü içerisinde işlemlerin tamamlandığı söylenmektedir. Başvuru işlemlerinin onaylanması ile öğrencinin ülkeye yasal olarak giriş yapma hakkı doğmaktadır.

İspanya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Tüm vize işlemlerinde olduğu gibi İspanya öğrenci vizesinde de belirlenmiş bazı şartlar ve vize işlemi için istenilen bazı evraklar bulunmaktadır. Kişinin öğrenci vizesi almak istemesi ile İspanya tarafından belirlenen koşulları karşılaması ve gerekli evrakları yetkili birimlere teslim etmesi gerekmektedir. öğrenci vizesi için gerekli evraklar ise;

  • Başvuru formu
  • 6 adet istenilen nitelikte fotoğraf
  • Uçak rezervasyon belgeleri
  • Konaklama rezervasyon belgeleri
  • Sağlık sigortasını gösterir belge
  • Eğitim masraflarının ödendiğine dair belgelerdir.

Bu belgelerin tamamlanması ile kişinin vize başvurusunda bulunması ve prosedürlerin uygulanmasını beklemesi gerekmektedir.

İspanya öğrenci vizesi randevu almak için online platformlar kullanılabileceği gibi direkt başvuru yapılarak da vize randevusu alınmaktadır.

İspanya Öğrenci Vizesi Ne Kadar?

Tüm vize işlem ücretlerinde olduğu gibi İspanya öğrenci vizesinde de güncel fiyatlar zamana ve kişinin durumuna göre farklılıklar göstermektedir. İspanya’ya öğrenci olarak gidecek kişiler tarafından araştırılan bir konu olan İspanya öğrenci vizesi ne kadar? Sorusuna net bir cevap bulunmasa da ortalama olarak bu vize işleminin 68 EURO olduğu bilinmektedir.

Öğrenci vizesi şartları bakımından diğer vizelerde farklılık göstermektedir. Bu nedenle bu vize türünün başvuru işlemleri ve süreçleri de farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi edinerek eksiksiz bir başvuru ile kısa sürede vize işlemlerini halletmek mümkündür.